Smart home

Automatyka domowa i systemy Inteligentnego Domu

Czy pomyślałeś kiedykolwiek aby  wszystkie urządzenia w twoim życiu działały razem? Nie tylko twój smartfon i komputer, ale wszystko: termostaty, oświetlenie, urządzenia, systemy rozrywkowe, zegary, okna, czujniki bezpieczeństwa, urządzenia AGD, i wymyśl co jeszcze. A co by było, gdyby te urządzenia mogły się nawzajem zrozumieć i współpracować, aby uczynić dom najbardziej komfortowym, jakim kiedykolwiek był?

System Inteligentny dom myśli tak, jak ty. Rozumie, które światła włączyć i kiedy. Jaką muzykę odtwarzać i jaka jest twoja preferowana temperatura w pomieszczeniu w różnych porach dnia. Twój inteligentny dom wie, czy jest rano, czy wieczorem i działa odpowiednio według Twoich potrzeb, uczy się  od Ciebie. Wie, kiedy jesteś w pracy, oglądasz film lub masz gości. Przypomina o zabraniu kluczy, kiedy wychodzisz, włącza system alarmowy i dostosowuje termostat, gdy nikogo nie ma w domu.

smart home cena

Inteligentny dom i Internet rzeczy

Każdy ma własny pomysł na perfekcyjną poranną rutynę. Niektórzy ludzie lubią budzić się przy ulubionej muzyce, inni chcą słuchać wiadomości podczas śniadania. Inteligentny dom oferuje użytkownikom możliwość działania urządzeń tak, jak im się podoba, niezależnie od marki i technologii. Twórz sprytne harmonogramy dla swoich urządzeń i pozwól urządzeniom reagować na siebie nawzajem.

Sposób, w jaki korzystasz z urządzeń inteligentnego domu, prawdopodobnie różni się znacznie od sposobu, w jaki ktoś inny może z nich korzystać. Możesz również być zainteresowany zupełnie innym scenariuszem, w porównaniu do scenariusza inteligentnego, który może zainteresować kogoś innego. Dlatego warto zacząć od podjęcia decyzji, co chcesz osiągnąć. Zacznij od początku. Pomyśl o przypadku użycia, który chciałbyś mieć. Następnie znajdź potrzebne urządzenia.

Na przykład poranna rutyna. Powiedzmy, że chcesz obudzić się na swojej ulubionej liście odtwarzania, podczas gdy słońce powoli zaczyna świecić na twoją twarz. Przez cały czas czajnik zaczyna gotować wodę na herbatę. W tym konkretnym przypadku można ustawić budzik, aby umożliwić działanie inteligentnych urządzeń domowych.

Dodaj komentarz