Wydarzenia ITAquathon czyli polski hackathon o wodzie

Czy wiedzieliście, że Polska ma bardzo małe zasoby wody pitnej? Natomiast na całym globie znajduje się tylko 1% wody słodkiej zdatnej do picia! Dlatego liczy się każda kropla woda – musimy zrobić wszystko, aby jej nie zabrakło.

 

Każdy z nas wie, że woda jest niezbędna do życia całej planety. Dlatego powinniśmy ją bezwzględnie chronić, by nie zabrakło jej do codziennego funkcjonowania – ale jak jest w praktyce? Niestety w ostatnich latach coraz częściej mówi się o kryzysie wodnym, który powoli dotyka każdego z nas.

 

Dlatego powstał Aquathon! 

Aquathon to jedyny w Polsce edukacyjny hackathon poświęcony problemom oszczędzania wody, który łączy technologie i innowacje. Dobre zarządzanie naszymi zasobami jest szczególnym wyzwaniem, dlatego w tym roku uczestnicy hackathonu będą mieli za zadanie stworzyć projekt związany z zarządzaniem wodą w kryzysie.

Jeżeli masz pomysł jak zabezpieczyć nasze zasoby, to koniecznie dołącz do tego wyjątkowego wyzwania. Aquathon odbędzie się w drugi weekend czerwca (11-12.06.2022). Rejestracja na wydarzenie jest zupełnie darmowa. Zwycięski projekt otrzyma 10 000 PLN. Pomagać uczestnikom Aquathonu będą doświadczeni mentorzy oraz eksperci.

Zapraszamy każdego!

Aby wziąć udział w Aquathonie nie musisz potrafić programować! Hackathon otwarty jest dla każdego. Organizatorzy czekają zarówno na reprezentantów IT, programistów, grafików, UX-owców, aktywistów, specjalistów w dziedzinach marketingu, zarządzania czy projektowania oraz na każdego, kto ma chęć, aby coś zmienić!

Nie zastanawiaj się dłużej i zarejestruj się już teraz!

 

Koniecznie zajrzyj na stronę internetową Aquathonui dowiedz się więcej na temat konferencji.

 

Śledź także profile na Facebook, LikedIn, Twitter, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami związanymi z wydarzeniem!